• Avaleht
  • Eesti Spordimeditsiini Föderatsioon
  • Põhikiri
  • Liikmed
  • Sertifitseerimine
  • Juhendid ja vormid
  • Projektid
  • Koostööpartnerid
  • Kontakt

Eesti-Moldova koostöö

  


 

 

 

 Konverents „Teadus, sport ja meditsiin X“ toimub 08. – 10. novembril Tartus!
19.09.2017
 
Käesolevaga soovib korralduskomitee teavitada kõiki treenereid, spordiarste, füsioterapeute, õpetajaid ja teisi spordis, kehalise kasvatuses, terviseedenduses ja liikumisharrastuse arendamises tegevaid inimesi konverentsi „Teadus, sport ja meditsiin X“ toimumisest Tartus 08. – 10. novembril käesoleval aastal.
 
Selle traditsioonilise ürituse peamine eesmärk on läbi aegade olnud sama: arendada teadlaste, meedikute, spordi- ja liikumisharrastuse ning terviseedendajate vahelisi kontakte ja koostöösuhteid ning soodustada seeläbi kaasaegse sporditeaduse ja -meditsiini saavutuste rakendamist praktilistel eesmärkidel. Ühtlasi on seekordne konverents pühendatud väljapaistva Eesti sporditeadlase ja olümpialiikumise edendaja professor Atko-Meeme Viru (1932 -2007) 85. sünniaastapäevale.
 
Konverentsi esimese päeva täidab rahvusvaheline spordifüsioloogia sümpoosion, kus esinevad pikemate ettekannetega tunnustatud teadlased USA-st, Saksamaalt, Soomest ja kõigist Balti riikidest. Teisel ja kolmandal päeval on töökeeleks eesti keel ning esinejate seas on nii meie tuntud sporditeadlasi ja –arste ning treenereid, füsioterapeute ja liikumisharrastuse edendajaid, aga ka väljapaistvaid sportlasi ja uurimistöös edukaid doktorante. Kogu konverentsi töö on korraldatud temaatiliste sessioonidena, kus lisaks ettekannetele on varutud aega ka aruteluks, milles saavad soovi korral sõna sekka öelda kõik konverentsil osalejad.
 
Konverents pakub kõrgetasemelist täiendkoolituse võimalust treeneritele, füsioterapeutidele, spordiarstidele ja kehalise kasvatuse õpetajatele arvestusliku mahuga 8 tundi päevas.
 
Konverentsi üksikasjaline temaatiline kava valmib oktoobrikuu algul ning avalikustatakse samade kanalite kaudu, kus levitatakse käesolevat eelteadet. Siis avatakse ka konverentsile registreerimine.
 
Konverents toimub Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi eestvõttel koostöös liikumistervise innovatsiooni klastriga SportEST, Eesti Olümpiakomiteega ja Eesti Olümpiaakadeemiaga.
 
Info: Vahur Ööpik, tel. +372 5184234, vahur.oopik@ut.ee
         Martin Mooses, tel. +372 53463066, martin.mooses@ut.ee
 
  
 
            

  Konverents "Teadus, sport ja meditsiin XI", 8.-10. september, Tartu, Eesti

13.05.2022

Tere tulemast konverentsile „Teadus, sport ja meditsiin XI“!

 

Rohkem kui kahe aastakümne vältel on see traditsiooniline üritus kokku toonud sporditeadlasi ning spordi, kehalise kasvatuse, liikumisharrastuse, spordimeditsiini ja –füsioteraapia aladel töötavaid spetsialiste arutlema ühist huvi pakkuvate probleemide üle. Konverentsi eesmärgiks on alati olnud edendada sporditeadlaste ja erinevates spordiga seotud valdkondades töötavate inimeste vahelisi kontakte ja koostöösuhteid ning seeläbi aidata kaasa spordi ja liikumisharrastuse tõenduspõhisele arendamisele ühiskonnas

 

  IOC World Conference on Prevention of Injury & Illness in sport 11-13 February, 2021

02.07.2020

The IOC World Conference on Prevention of Injury & Illness in sport will be the premier international conference for those interested in clinical aspects of sports and exercise medicine. The diverse faculty represent the pre-eminent international authorities in injury and illness preventionThis triennial conference is a unique opportunity for the global sport and exercise medicine community to meet face to face in the ideal environment that Monaco provides.

 

  IN MEMORIAM. Emeriitprofessor Jaak Maaroos

29.03.2019

Eesti arstiteadust on tabanud valus kaotus – 27. märtsil 2019 lahkus lugupeetud arst ja teadlane, paljude kolleegide õpetaja, emeriitprofessor Jaak Maaroos.

 

Vanemad uudised >

  Uudiste otsing:


 Uudiste arhiiv ...
 
 

Eesti Spordimeditsiini Föderatsioon          L. Puusepa 1a, Tartu          tel  +372 731 9264