• Avaleht
  • Eesti Spordimeditsiini Föderatsioon
  • Põhikiri
  • Liikmed
  • Sertifitseerimine
  • Juhendid ja vormid
  • Projektid
  • Koostööpartnerid
  • Kontakt

Eesti-Moldova koostöö

  


 

 

 

 IN MEMORIAM. Emeriitprofessor Jaak Maaroos
29.03.2019
 

Eesti arstiteadust on tabanud valus kaotus – 27. märtsil 2019 lahkus lugupeetud arst ja teadlane, paljude kolleegide õpetaja, emeriitprofessor Jaak Maaroos.

 

 

 

Jaak Maaroos sündis 25. juulil 1942. aastal Tartu linnas. 1966. aastal  lõpetas ta Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja asus tööle Tartu Ülikooli, kus töötas 43 aastat (1966-2009).

 

1971. aastal kaitses Maaroos Tartu Ülikoolis meditsiiniteaduste kandidaadi kraadi sisehaiguste erialal ja 1986. aastal meditsiiniteaduste doktori kraadi Kaunase Meditsiini Instituudis kardioloogia erialal. Ta oli alusepanija Tartu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinikule, kus ta oli pikaaegseks juhtajaks kuni emeriteerumiseni.

 

Jaak Maaroos oli füsiaatria ja taastusravi eriala üks loojatest Eestis ning residentuuri üldjuhendaja. Tema teaduslik tegevus oli seotud eeskätt südamehaiguste ennetamise, diagnostika ja ravi uurimisega. Ta oli üks alusepanijaid koronaarkirurgia tekkele Eestis Toomas Sullingu töörühma liikmena.

 

Jaak Maaroosi initsiatiivil ja juhtimisel arendati välja südamehaigete varajase taastusravi teaduspõhine rakenduslik süsteem, mis on olnud aluseks teadus-, arendus- ja õppetöö edendamisele Tartu Ülikoolis, Tartu Ülikooli Kliinikumis ning füsiaatria ja taastusravi erialal Eestis. Jaak Maaroos on avaldanud üle 260 publikatsiooni, sealhulgas hulgaliselt peatükke erialastes õpikutes ja raamatutes. Professor Jaak Maaroosi juhendamisel või kaasjuhendamisel kaitsti kaks kandidaadi- ja kolm doktoriväitekirja. 

 

Jaak Maaroos  on olnud Eesti Taastusarstide Seltsi ja Eesti Kardioloogide Seltsi ja juhatuse liige. Ta on pälvinud ENSV riikliku teaduspreemia, Tartu Ülikooli suure medali, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna medali, Tartu Raefondi preemia ja Tartu Ülikooli Kliinikumi teaduspreemia.

 

Ta oli Eesti Taastusarstide Seltsi ja Eesti Spordimeditsiini Föderatsiooni auliige.

 

Tervislike eluviiside järgija ja propageerijana oli professor Maaroos eeskujuks tema juures õppinutele ja ka kolleegidele. Tema hobideks olid tennis, suusatamine, jäähoki ja kalastamine.

 

Jääme meenutama Jaak Maaroosi kui sõbralikku, hea huumorimeelega, positiivset ja armastatud õpetajat, kolleegi, juhendajat ja eriala eestvedajat.


  IOC World Conference on Prevention of Injury & Illness in sport 11-13 February, 2021

02.07.2020

The IOC World Conference on Prevention of Injury & Illness in sport will be the premier international conference for those interested in clinical aspects of sports and exercise medicine. The diverse faculty represent the pre-eminent international authorities in injury and illness preventionThis triennial conference is a unique opportunity for the global sport and exercise medicine community to meet face to face in the ideal environment that Monaco provides.

 

  IN MEMORIAM. Emeriitprofessor Jaak Maaroos

29.03.2019

Eesti arstiteadust on tabanud valus kaotus – 27. märtsil 2019 lahkus lugupeetud arst ja teadlane, paljude kolleegide õpetaja, emeriitprofessor Jaak Maaroos.

 

  ESMF koolitus: "Füsioteraapiateenus sporditraumade tekkeriskide vähendamiseks“

06.03.2019

Seoses tegevusjuhendi „Noorsportlaste tervisekontroll spordiga seotud tervisekahjustuste ennetamiseks“ rakendumisega 2018. aastal, annab Eesti Spordimeditsiini Föderatsioon teada, et 5. aprillil 2019. aastal kell 10.00-17.00 toimub Tartus, Puusepa 6 saalis koolitus „Füsioteraapiateenus sporditraumade tekkeriskide vähendamiseks“.

 

Vanemad uudised >

  Uudiste otsing:


 Uudiste arhiiv ...
 
 

Eesti Spordimeditsiini Föderatsioon          L. Puusepa 1a, Tartu          tel  +372 731 9264